Az előző cikkünkben kitárgyaltuk a márvány- és mészkőpadlók csiszolásának és polírozásának folyamatait. A mostani cikkünkben bemutatjuk a GRÁNIT padlók csiszolását és polírozását Klindex rendszerrel, valamint kiderül, hogy rengeteg cég miért nem vállal gránitcsiszolást, illetve miért a legdrágább a gránit padlók felújítása és csiszolása.
A gránit burkolat fejedelmi megjelenésűvé varázsol minden teret
A gránit egy csodálatos alapanyag, amely nemcsak a hotelek- és irodaépületek burkoló anyagához tökéletes választás, de az otthonokban is kiválóan megállja a helyét! Rengeteg féle színben, és mintázatban kapható, rendkívül kemény, strapabíró és kemény hidegburkolat, amelyre hosszú évekig számíthatunk!
Segítünk a megsérült gránit padlók helyreállításában a gránit csiszolás segítségével!
A gránit rendkívül kemény, de a hosszú évek használata nyomot hagyhat rajta: a tisztítógépek, a vegyszerek felmaródásokat, karcolásokat hagyhatnak rajta, amelyekbe könnyen „beleülhet” a por, a kosz. A jó hír, hogy ma már nem kell a sérült gránit lapokat felszedni, kibontani, újakat vásárolni, ugyanis a gránitcsiszolás segítségével a sérüléseket teljesen fel tudjuk számolni, újabb hosszú éveket hozzáadva a gránit burkolat élettartamához!
A gránit csiszolás és a gránit polírozás segítségével újjá varázsoljuk régi burkolatait!
Hogyan zajlik a gránitcsiszolás folyamata?
1. lépés: A durva csiszolás:
Ugyanúgy, mint a márvány padlók esetében itt is az első és legfontosabb lépés a durva gránit csiszolás, ennél a fázisnál szüntetjük, meg a padlóban lévő szintkülönbségeket, az ún. „fogakat”. Viszont mivel a gránit padlók sokkal keményebbek, mint a márvány nagyon fontos a megfelelő speciális gyémántszerszám használata. Cégünk a Klindex padlócsiszoló eszközeit használja erre a célra, amelyek zaj- és pormentesen segítenek a gránit csiszolás feladatában. Ezek a gépek a szakértő kezekben képesek a gránit csiszolás segítségével eltüntetni a mélyebb karcolásokat.
A gránit csiszolás, és a gránit polírozás feladatai csakis speciális gyémántszerszámokkal végezhetőek el!
Mire kell odafigyelnie, amikor gránit csiszolás vagy gránit polírozás feladatra keres vállalkozót?
A piacon nagyon sok a vállalkozó, de nem mind rendelkezik ugyanazokkal az eszközökkel, mivel más-és más szegmenst fednek le. A gránit csiszolás, és a gránit polírozás feladataihoz speciális szaktudással rendelkező munkavállalókkal, és megfelelő eszközökkel kell rendelkezni. Amikor ilyen feladatok ellátásához keres szakértő segítséget, csakis egy leinformálható, megfelelő referenciákkal rendelkező személlyel szabad szerződést kötni. Kérje díjmentes árajánlatunkat már ma: +36-29-327-109!
2. lépés: A durva csiszolás okozta karcok eltávolítása:
Rendkívül fontos itt is megfelelő szerszámhasználat, mivel a gránitpadlók kemény padlók, ezért ha rossz szerszámot használunk, illetve kihagyunk egy lépést akkor szinte biztos, hogy karcos marad a burkolat. Ezt egy padlócsiszoló, aki nem rendelkezik megfelelő tapasztalattal csak a gránit polírozás munkafolyamatának végén fogja észrevenni. A gránit polírozás folyamata 7-8 lépésből áll, ez több különböző finomságú gyémántszerszám használatát jelenti.
3. lépés: A durva gránit csiszolás utáni szintetikus gyémántok használata:
Szerencsére a Klindex rendszerben megtalálhatóak a PAVELUX szintetikus abrazív csiszolószerszámok, amelyeket a gyémántszerszámok után használhatunk! Ezeknek a szerszámoknak azért van fontos szerepük, mert miközben eltávolítják az előző fémszerszámok karcait. Mindeközben el is tömíti a gránitban található apró lyukakat, amelyek a végén fénytörést okoznak, így a padló úgy nézne ki mintha koszos lenne, még ha tükörfényes is. A gránit csiszolás ezen folyamata három lépésből áll, azaz három különböző finomságú PAVELUX-ot jelent (pl.: PAVELUX G 3,4,5 )
A gránit polírozás segít a jól ismert fényes, csillogó végeredmény megteremtésében!
4. lépés: Megkezdődik a műgyantakötésű gyémántszerszámos polírozás:
Ezeknél a fázisoknál a gránit padló visszanyeri az eredeti színét, azonban nagyon fontos a megfelelő gép, amely kellően magas fordulatra képes, hogy a tökéletes mechanikai fényt érjük el. Ez a folyamat 5-6 lépésből áll, azaz 5-6 különböző finomságú gyémántszerszám egymás utáni felhasználását jelenti. (pl.: GK 6,7,8,9). A folyamat végén a gránit polírozás felfedi a gránit padló egyedi mintázatát.
5. lépés: Fényezőporos polírozás:
Szemben a márványcsiszolásnál a fényezőporozás nem a befejező fázisa a gránit csiszolás munkafolyamatának, ehhez a fajta munkavégzéshez is szükséges a megfelelő géppark! Köszönhetően a Klindex szabadalmaztatott THERMIC DISK-jének egyedülálló módon képesek vagyunk megalkotni a gránit padlók tökéletes tükörfényét! Ez a hőhatásnak köszönhető, amely a fényezőport szinte „beleégeti” a gránit padló felületébe, ezzel együtt felfényezi azt.
6. lépés: Fényezőpor utáni gránit kristalizálás:
A mai modern technológiának köszönhetően, már lehetőség van a gránit felületek kristalizálására (pl.: Klindex Kristal Blu), tehát a fényezőpor után a felületet tovább kristalizáljuk és polírozzuk, hogy megfelelő színmélységet és fényességet érjünk el.
Az általunk végzett gránit padló felújításának végeredménye:
Végszóként
A fenti leírásból látszik, hogy gránit padlók csiszolása rendkívül sok lépésből áll (megközelítőleg 11-12 lépés), és megfelelő géppark és szerszám nélkül kivitelezhetetlen! Tehát ha Önnek gránit padlója van, mindenképpen győződjön meg, hogy a megbízott vállalkozó rendelkezik-e gránit padlócsiszolás referenciával és a megfelelő gépparkkal! Ha biztosra akar menni, válasszon bennünket: +36-29-327-109