Ebben a cikkben a teljes padlócsiszolási folyamatot fogjuk átvenni azaz, mitől lesz a padló olyan mintha egy lapból lenne!!?? Továbbá el fogom magyarázni és képekkel is szemléltetni fogom, hogy PONTOSAN mi az A TELJES PADLÓCSISZOLÁS!
Képekkel illusztrálva végig veszünk egy tardosi vörös márványpadló teljes csiszolását:
A képen jól látszik, hogy egy igen elhasználódott padlóról van szó, rengeteg lyukkal a lapokban, a lapok között szinteltérés („fogak”) vannak, illetve rengeteg kitörés található a fugáknál is.
I. Első szakasz, avagy a durva csiszolás:
Az első durvázó gyémántszerszám (pl. Klindex MS 0) tünteti el a „fogakat” a padlóról és csiszolja síkba a lapokat. A képeken jól látszik, hogy a laptalálkozásoknál még rengeteg helyen a kő még érintetlen, természetesen egy lelkiismeretes csiszolócég addig végzi a durva csiszolást amíg ezek a hiányosságokat maradéktalanul le nem csiszolja.
Ezen a képen jól látszik, hogy egy hozzáértő cég végzi a munkát mivel, nem maradt érintetlen terület… Hozzátenném, hogy a durvacsiszolás az nem egy fázist jelent, mivel az első durvázó szerszám által belecsiszolt karcokat további két durvázó szerszám (pl. MS1 és MS2) tünteti el, tehát a jól elvégzett durva csiszolás az HÁROM különböző finomságú fémkötésű gyémántszerszámmal történik.
II. Második szakasz a tömítés:
A képen éppen a tömítést látjuk, amely szín azonos műgyantás tömítőanyaggal (pl. Klindex Full Stukko) történik.
Ezzel befejeződött a márványciszolási munkák, legfontosabb és legnehezebb része. Rengeteg cég vagy egyáltalán nem vagy csak felületesen végzik el ezeket a lépéseket, mert vagy nem elég felkészültek a munkához (nem a megfelelő géppel dolgoznak, vagy nincs meg hozzá a megfelelő szerszámúk, tapasztalatuk stb.).
III. Harmadik szakasz avagy a gyémántszerszámos polírozás
Itt már márvány „visszanyeri” az eredeti színét és megkezdődik a mechanikai utón történő gyémántszerszámos polírozás, fontos kiemelni, hogy ahhoz, hogy tartós mechanikai utón elért fényességet érjünk el ahhoz minimum 5 különböző finomságú gyémántszerszámmal kell (pl. Klindex MK polírozó szerszám) políroznunk a felület tehát a gyémántszerszámos polírozás 5 különböző fázisból áll.
IV. Negyedik szakasz a vegyszeres avagy a fényezőporos lezáró polírozás
A fényezőporos (pl. Klindex KP 85) polírozásnál, érjük el a megfelelő fényességet, valamint a kellően mély színt a padlónál, és ezáltal lesz tükörfényű a padló.
V. Ötödik szakasz a felmosás és impregnálás:
A felmosás és az impregnálás után (pl. Klindex Stone Soap) a padló tükörfényes és víztaszító lesz.
És a végeredmény:
Egy tükörfényes sík, víztaszító felület :)